Protherm f5 hatası

Protherm f5 hatası

Protherm f5 hatası protherm kombilerde meydana gelen hava akış problemidir.Bu hata genelde soğuk havalarda veya fan motoru verimsizliğinde meydana gelmektedir.Bu arıza ile karşılaştığınızda mutlaka yapılması gereken bir takım işlemleri yapınız.Ve f5 hatasından nasıl kurtulacağınızı veya servis mi gelmeli buna karar veriniz.

Protherm f5 uyarısı müdahale

F5 hatasında yapılacak ilk işlemler mutlaka kombinizi bir reset attırıp 1 kaç dakika bekleyin kombinizin bacasında anormallik varmı kontrol edin yerinden çıkma veya önüne bir cisim gelmişmi veya içine yağmur yağma ihtimali varmı bunları yaptıktan sonra yinede f5 sorunu devam ediyorsa mutlaka servisimize danışarak servis talebinde bulunun.

Protherm f5 hatası

Arıza Çözülmedi f5 için servis

Eğerki yukarıda yapılanlar sonunda arızanızda bir çözülme görülmez ise mutlaka servisimizi arayarak istanbul için talepte bulunun veya tüm istanbul için protherm servis numaramızdan bize ulaşınız.Kesinlikle youtube veya benzeri yerlerden görerek kombinizi açmaya çalışmayın Kombiler 1.sınıf tehlikeli cihazlara girmektedir.Ayrıca 444 ve 0850 li hiçbir firmadan servis hizmeti almayınız.

ÇATALCA PROTHERM SERVİSİ

Çatalca protherm olarak protherm kombilerinize yerinde ve aynı gün yada ertesi gün servis hizmeti veren bir kuruluştur.

Protherm kombiler panter lynx ve leopard olmak üzere 4 ana modelden oluşmaktadır.Servisimiz TSE BELGELİ RESMİ SERVİS tir Yapılan tüm işlemler 1 yıl garantilidir.Eğer kombi arızanız var ise petek yıkama işlemi ve kombi bakımı içinde bizi arayabilirsiniz.Çatalca bölgesi gelişmekte ve zamanla kombi kullanan sayısı bir hayli fazlalaşmaktadır.Bu sepeple protherm çatalca servisi bu bilinçle servis sayısını arttırmaktadır.

Hemen Arayın 02124700479

Protherm servis güzergahları

Çakıl
Ferhatpaşa
İzzettin
Kaleiçi
Ovayenice
Merkez
Fatih
Atatürk
Binkılıç
Çiftlikköy
Karacaköy
Yukardaki mahallelere 7 gün 24 saat olarak hizmet vermekteyiz.Sabit telefonumuzda veya 05319217736 dan whatsap hattından yazabilirsini z.kombi bakımlarını genellikle yaz aylarında yapmakta ve hem size hemde kendimize zaman kazandırmaktayız.Mart ayında bakımlara başlamakta ve eylül ayının sonuna kadar devam etmekteyiz.Kombi bakımı yaptırmassanız bir çok sorun çıkmakta ve kış ortasında kombi arıza yapmaktadır,üstelik 3 5 gün soğukta beklemekte cabası. Devamlı müşterilerimize şunu söyleriz kış gelmeden mutlaka peteklerinizi bir yakın sorun varmı mutlaka kontrol edin eğer sorun varsa hemen hızlıca halledilmesi size katkı sağlayacaktır.Genelde yaz aylarında kampanya yapılmakta ve size daha uygun fiyat çıkmaktadır.Genel şikayetler Petekler ısınmıyor !!!! Ne yapmalıyım diye çoğalmakta özellikle son petekler kesinlikle altları zor ısınmaktadır.

Çatalca Protherm Kombi

Acil servis lazım !!! Bu talebinizi mutlaka İLETİŞİM Sayfamızdan bize ulaşarak çatalca protherm kombi servisi için talep oluşturun

05319217736

Protherm JAGUAR Arıza kodları Ve kullanımı

 • 2 kapasite
 • Yüksek güvenlik
 • Isıtma B, kullanım suyunda max enerji verimliliği
 • Kullanıcı dostu Led ekran
 • Yüksek kullanım suyu su konforu
 • Kolay montaj
 • Ebn yüksek seviyesinde kullanım suyu profili
 • Tercihli oda termostatı bağlama imkanı
 • Geniş gaz ayarı aralığı
 • Modern dış tasarım
 • 7 litre Tank
 • Kompakt boyutlar

Protherm Jaguar Arıza kodları

Protherm jaguar arızaları

F1 .Aşırı ısınma hatası anlamına gelmektedir,Sistem sirkile etmiyor sıkışma var anlamındadır.

F2:Sıcak su ntc ve kablo demeti arızalı.Bu durumda cihazı resetleyiniz

F3:Kalorifer gidiş ntc hatası veya kablolarda şase veya temassızlık

F4:Ateşleme başarısızlığı anlamına gelmektedir.Gaz vanasına brir bakın

F5:Prosestat bağlantılarında sorun var veya hava dolaşımı zayıf veya fan devirsiz

F6:Dönüş sensörü hatası

F7:Gaz vanası hatalı kumanda resetlenir

F8:Dönüş ntc aşırı ısınma sonucu bu hatayı vermekte.Pompa veya petekler kirli olabilir,flitre olabilir

F9:Prosestat arızalı olma ihtimali çok yüksek

F10:Düşük basınç uyarısı pompa arızalı olabilir ,dönüş sensörü sıkışmış olabilir.Kombinizin alt kısmında mavi veya siyah vana bulunmaktadır.Lütfen vanayı çeviriniz

F11:Tesisatta aşırı ısınma veya bloke sorunu var.Tesisat kirli hava olabilir Veya petek vanaları kapalı olabilir

F12:Jaguar kombiye gelen elektrik düşük olabilir.İçerde kablolar kopmuş olabilir.

F13:Ntc sensörleri kopmuş

F14:Ateşleme bloke,gaz valfi olabilir

Protherm f29 hatası Çözüm burada

Protherm kombi f29 hatası protherm kombilerde ara sıra oluşabilecek baca hatası veya gaz valfi hatasından meydana gelen bir arıza kodudur,İlk önce kombimizin bacasını bir kontrol edelim herhangi bir çıkma yerinden oynama söz konusumu eğer öyle bir şey söz konusu değilse,kombinin içindende f29 hatası vermiş olabilir.

Ateşleme bozuk olabilir

İyon çubuğu Kirli olabilir

Gaz valfi bozuk olabilir

Anakart arızalı olabilir

Panter f 29 hatasından kurtulmak

İlk önce kombinin gaz kolu tam açıkmı önce ona bir bakalım eğer gaz vanası tam açıksa RESET TUŞU ile reset çekelim ve 1 dakika bekleyelim eğer hata yine devam ediyorsa mutlaka kombideki su basıncına bakalım ve elektrik şalterini kapatıp açalım

Protherm f 75 arızası Nedir ?

Merhaba Protherm f75 hatası protherm panter modellerinde meydana gelen pompa sıkışması pompa fark basınç şalterinin devreye girmemesi sonucu meydana gelen hata kodudur Bu hata kodu anakarttan pompaya elektrik gelmemesi veya pompa kondastörünün arızalanması sonucu ortaya çıkmaktadır.Günümüzde kalorifer petekleri sıksık temizletilmeli ve bu hata ile karşılaşmaktan korunmalıyız,özellikle f75 arızası veren motorlar aşırı çamura maruz kalmış ve f75 hatası vermiştir.

Prothermf75

PEKİ F75 ARIZASI VERMEMEK İÇİN NE YAPILIR

F75 Arızası görmemek için mutlaka her yıl kombiye bakım yaptırmak ve 3 yılda bir tesisatı mutlaka ilaçlı yıkatmak gerekir